NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27 Maja 2018

1.   Jutro o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Piotra Sudowskiego z racji 3 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy.

2.   Centrum Badań Diagnostycznych organizuje badania płuc, zakwaszenie oraz gęstości kości pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 29 maja 2018r. o godz. 9.45 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

3.   Zbiórka wszystkich ministrantów przed Uroczystością Bożego Ciała we środę 30 maja o godz. 19.00.

4.   W czwartek, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Prosimy zwłaszcza nowe osoby o włączenie się w ubranie ołtarzy i przygotowanie trasy. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci pierwszokomunijne do udziału w procesji w strojach komunijnych. Do uświetnienia procesji zapraszamy wszystkie grupy parafialne a także Druhów Strażaków z Gadki Starej. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

5.   Od piątku do następnego czwartku w ramach oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją.

6.   Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po mszy świętej o godz. 18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.   W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

8.   W sobotę o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencji ks. Mariana Kołodziejczaka z racji 44 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy.

9.   W naszej parafii powstało 7 kręgów Modlitewnych po 10 rodzin przyjmujące po 3 dni do swoich domów Pielgrzymującą Kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W pierwszą sobotę miesiąca rodziny te przeżywają wspólne spotkanie modlitewne na wieczorowej Mszy Świętej. Comiesięczne odwiedziny Matki Bożej Pielgrzymującej w rodzinie mogą stać się dla nas cennym czasem umocnienia naszej wiary. Zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 18.00. Zapraszamy rodziny do tworzenia kolejnego kręgu osób przyjmujących Pielgrzymującą Kapliczkę Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Gościem specjalnym będzie Siostra zakonna Damiana z Instytutu Sióstr Maryi w Otwocku. Po Mszy Świętej spotkanie w Domu Parafialnym.

10.               Młodzież zainteresowana wyjazdem na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich w sobotę 02 czerwca proszona jest o kontakt z ks. Piotrem

11.               Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Klub Ojca, działający przy Szkole Salezjańskiej w Łodzi (ul. Wodnej 34), zaprasza w środę 30 maja 2018 r. o godz. 18.00 na otwarte szkolenie dla mężczyzn Mężczyzna, Mąż, Ojciec, które poprowadzi Jacek Pulikowski, popularny polski konferencjonista, doradca rodzinny.

2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkanie pracowników wyższych uczelni. Będzie miało ono miejsce we wtorek 29 maja br. o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego „Piątka” (Łódź, ul. ks. I. Skorupki 5). Program wtorkowego spotkania będzie następujący:

godz. 19.00 – Eucharystia.

godz. 19.45 – spotkanie z redaktorem Błażejem Torańskim, autorem książki Knebel. Cenzura w PRL-u. Autor wygłosi odczyt pt. Zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL-u.

3. W dniach 31 maja – 1 czerwca 2018 r. w Moszczenicy odbędą się „Chrześcijańskie Spotkania Młodych – Moszczenica 2018”. Wydarzeniem centralnym tych spotkań będzie wspólna modlitwa uwielbienia o godz. 19.20 w amfiteatrze (ul. Dworcowa 16a), podczas której nastąpi uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji pobłogosławionej przez Ojca Świętego Franciszka. Po Apelu Jasnogórskim homilię wygłosi Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. (www.spotkania.moszczenica.eu)

12.               Pod chórem można nabyć prasę katolicką.

13.               Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

14.               W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Kazimiera Korgul, l. 85; Julian Nowak, l. 96; Jan Bałwas, l. 63; Stanisława Bednarek, l. 72; Bogdan Kołodziejski, l. 71

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

niedziela,